Мобілізація в Україні: чи можуть затримати за відмову отримувати повістку


Адвокат радить скаржитися до різних органів, якщо відбувається затримання поза правовими методами. Зокрема, можна звернутися до ДБР чи поліції.

Представники територіальних центрів комплектування та соціальної підтримки (ТЦК та СП) можуть затримати військовозобов’язаних, проте для цього є умова. Про це повідомив адвокат та провідний юрисконсульт компанії Nota Group Антон Маринич у коментарі "РБК-Україна".

Він зазначив, що представники військкоматів можуть затримати людей, якщо виникло певне правопорушення. Крім цього, це можна робити лише з поліцією. Однак військовозобов’язаного не можуть затримати, якщо той відмовляється від отримання повістки і поводиться нервово чи агресивно.

За словами адвоката, також є так звані уповноважені особи або патрулі, до складу яких входять представники Нацполіції, військові Нацгвардії. Їх має призначити комендант.

"Комендант має видати наказ чи інші розпорядчі документи, де має бути зазначено, що саме можуть робити ці особи. Є дві окремі постанови, які визначають, що можуть робити ці уповноважені особи на період воєнного стану. Це стосується і роботи на блокпостах, і огляду житла та службових приміщень, і огляду речей особи", – сказав Антон Маринич.

Він зазначив, що при затриманні поза правовими методами, варто скаржитися до кількох органів одночасно. Зокрема, на дії представників поліції слід скаржитися до Державного бюро розслідувань (ДБР). Відповідно до цього, якщо це представники тільки ТЦК, або ТЦК з поліцією одночасно, можна звернутися до поліції.

"У разі, якщо є відверте порушення з боку представників правоохоронних органів, варто скаржитися в різні органи", – додав Маринич.


Теги статті: НацполіціяНацполициязадержаниезатриманняДБРНапад Росії на УкраїнуВойнаВійнаповісткиповесткиМобилизацияМобілізаціяТЦК
Останні новини