Повістки на дорогах Львова вручатимуть знову. Як поводитися

Повістки на дорогах Львова вручатимуть знову. Як поводитися
Учора львів’яни обурювалися через те, що даївці з військовими роздавали повістки прямо на дорогах міста. У військкоматі назвали це правомірним й обіцяли сьогодні знову відновити процес. Tvoemisto.tv запитало в юриста, як поводитися у такій ситуації.
Про те, чи даївці мають право зупиняти авто для вручення повістки та за яких умов мають їх вручати розповів юрист компанії HD Partners Марко Мандрусяк:
Повідомлення має бути вручене призовнику особисто. Хоча в законодавстві нічого не сказано про місце, де саме Вам мають вручити повістку. Тому працівники військкоматів не здійснюють ніяких порушень, вручаючи повістки у такий спосіб, – зазначив юрист.
Також Марко Мандрусяк дав кілька порад, як поводитися, коли ваше авто зупиняє працівник ДАІ:
1. У яких випадках зупинка транспортного засобу є законною?
Ø скоєння правопорушення, яке було зафіксовано працівником ДАІ;
Ø інша причина зупинки транспортного засобу, наприклад наявність ознак, що свідчать про технічну несправність транспортного засобу; необхідність опитування водія чи пасажирів про обставини скоєння ДТП, злочину чи адміністративного правопорушення, свідками якого вони є або могли бути необхідність залучення водія транспортного засобу для надання допомоги іншим учасникам дорожнього руху або працівникам міліції, або як свідка для оформлення протоколів про адміністративні правопорушення або матеріали ДТП;
Тому, якщо Вас зупинили але не повідомили про причини такої зупинки, ви маєте право не пред’являти ніяких документів допоки Вам не роз’яснять причини зупинки, а тим більше не виходити з транспортного засобу на вимогу працівника ДАІ. У таких випадках варто записувати номер жетона працівника, який здійснив зупинив та телефонувати на Гарячу ліню ДАІ.
2. У яких випадках вимога вийти з транспортного засобу є законною?
Ø з метою усунення технічної несправності транспортного засобу або порушень правил перевезення вантажів,
Ø коли є достатні підстави вважати, що водій знаходиться в стані сп’яніння,
Ø коли водій або пасажири підозрюються в скоєнні злочину,
Ø в інших випадках, коли є необхідною участь водія в оформленні документів або наданні допомоги іншим учасникам дорожнього руху.
Також, варто пам’ятати, що для складення протоколу працівниками ДАІ, не потрібно виходити з транспортного засобу.
Якщо працівником ДАІ було дотримано процедури зупинки транспортного засобу, Ви повинні пред’явити, а не віддати в руки працівникові ДАІ документи.
//tvoemisto.tv/
Теги: МобилизацияЛьвов



Комментарии:
comments powered by Disqus
Загрузка...
Наши опросы
Показать результаты опроса
Показать все опросы на сайте