АНТИКОР — національний антикорупційний портал
МОВАЯЗЫКLANG
Київ: 20°C
Харків: 20°C
Дніпро: 22°C
Одеса: 21°C
Чернігів: 19°C
Суми: 19°C
Львів: 11°C
Ужгород: 13°C
Луцьк: 12°C
Рівне: 13°C

Через Росію українські фермери не можуть продати зерно - AP

Читать на русском
Через Росію українські фермери не можуть продати зерно - AP
Через Росію українські фермери не можуть продати зерно - AP

Українські фермери зіткнулися із серйозними проблемами після того, як Росія вийшла із зернової угоди та розпочала масовані атаки на українські порти у Чорному морі. Альтернативні шляхи експорту виявилися для багатьох підприємств надто дорогими і тепер аграрії не знають, як продати продукцію. Це може призвести до того, що врожай зерна з таких ферм залишиться гнити на складах або навіть у полях.

Один із таких прикладів – 67-річний Віктор Цвік із Київської області, пише Associated Press (AP). Він щосили намагається врятувати свій бізнес, але так і не знає, що тепер робити з урожаєм і як платити 77 працівникам ферми.

"Занадто боляче говорити про це... Що я міг відчувати у цій ситуації? Це велике горе для всіх", – поділився фермер із виданням.

Ферма Цвіка виробляє не лише зерно, а й козячі сири, молоко, кефір та йогурти. Проте саме пшениця була основним джерелом прибутків підприємства. Водночас 90% зерна експортувалося через Одеський порт, який наразі заблокований.

Цвік зіткнувся з дилемою, адже його врожай-2023 виявився на 20% вищим, ніж минулого року. Витрати на логістику зробили доставку зерна надто дорогою. Навіть торік у Цвіка залишилося 1500 тонн зерна, яке він не зміг продати. Цього року фермер боїться не продати взагалі нічого.

"Продукція Цвіка діставалася Індії та бідних країн Північної Африки. Тепер єдиними варіантами є дорожчі автомобільні, залізничні та річкові маршрути через Європу. Його зерно, швидше за все, лежатиме на складах, що обійдеться йому у десятки тисяч доларів збитків", - зазначає видання.

Зерно - основне джерело доходу ферми, хоча там також вирощують кіз eiqdiqxriqzeant

Фермі вже довелося перейти на "бартерні схеми" з постачальниками, коли частина врожаю обмінюється на добрива. Також Цвік планує виробляти продукти, які простіше експортувати, наприклад, соняшникову та рапсову олію. Це знизить залежність підприємства від експорту зерна, але вже не цього сезону.

"Це стратегії, до яких Цвік вдався у часи розпачу, щоб утримати ферму на плаву. Але він не розраховує на прибуток: беззбитковість - найкраще, на що він може сподіватися. Але навіть це краще, ніж в інших знайомих йому фермерів", - резюмувала видання.

Така ситуація вже призводить до того, що українські фермери скорочують посіви, кажуть аналітики. Цього року кількість кукурудзи та пшениці на полях знизилася майже на 40% порівняно з довоєнним рівнем. А від українського продовольства залежить життя людей у  голодуючих країнах.


Теги: Черное мореЧорне морезернова угодаЗерноНапад Росії на УкраїнуВойнаВійнаУкраїнаУкраинаФермерыФермери

Дата і час 15 серпня 2023 г., 20:14     Переглядів Переглядів: 1979
Коментарі Коментарі: 0


Коментарі:

comments powered by Disqus

’‚Ћђ€ §‘’Ћђ§ћ з Ђ‡Ћ‚ЋЊ

loading...
Загрузка...

Наші опитування

Коли, на вашу думку, можливе закінчення війни в Україні?








Показати результати опитування
Показати всі опитування на сайті
3.044381