АНТИКОР — национальный антикоррупционный портал
МОВАЯЗЫКLANG
Киев: 20°C
Харьков: 21°C
Днепр: 23°C
Одесса: 23°C
Чернигов: 20°C
Сумы: 20°C
Львов: 12°C
Ужгород: 14°C
Луцк: 13°C
Ровно: 15°C

Холодницький взявся за ще одне підприємство Фірташа

Читати українською
Холодницький взявся за ще одне підприємство Фірташа
Холодницький взявся за ще одне підприємство Фірташа

5 червня 2019 Північний апеляційний господарський суд розпочав розгляд клопотання керівника Спеціалізованої антикорупційної прокуратури Назара Холодницького та арбітражного керуючого "Черкасиобленерго" Валентина Литвина про вступ у процес щодо визнання незаконним мирової угоди про фактичне списання заборгованості ПАТ «Азот» Дмитра Фірташа перед «Черкасиобленерго» на майже на загальну суму 1,276 млрд грн. 

Як поінформували Резонанс у САП, судове рішення поки не прийнято. «Сторони заявили відводи суддям. Датанаступного судового засідання наразі невідома». - сказала речниця Антикорупційної прокуратури Ольга Постолюк. 

За відомостями видання Гордон, провадження за фактом імовірного зловживання службовим становищем посадовими особами ПАТ "Черкасиобленерго" і ПАТ "Азот" САП відкрила 22 травня цього року після зустрічі Холодницького з колишнім народним депутатом та ексголовою правління компанії "Енергомережа" Дмитром Крючковим.

Крючков свідчить, що "Черкасиобленерго" та "Азот" бізнесмена Дмитра Фірташа уклали в період між першим і другим туром президентських виборів в Україні неправомірну мирову угоду про розстрочення заборгованості на майже 50 млн дол, і її виплату частинами в період із квітня 2019 року до березня 2027 року. 

Заявник уважає, що умови угоди навмисне сформульовано так, що її фактично не може бути виконано через зміну моделі ринку електроенергії України з 1 липня 2019 року, припинення використання рахунків зі спеціальним режимом та припинення діяльності обленерго як постачальника електроенергії. 

"Окрім того, графік погашення заборгованості складено таким чином, що в перші чотири роки вона підлягає погашенню лише на суму 4,7 млн грн на місяць, а інфляційні втрати підлягають виплаті у 2027 році", – заявляли у прес-службі САП. 

Економічні новини передають, що 2018 року за позовом кредиторів «Черкасиобленерго» Апеляційний суд відмовив у затвердженні аналогічної угоди, посилаючись на її незаконність і явну збитковість для «Черкасиобленерго». 

У 2019 році керівником «Черкасиобленерго» Олегом Самчуком була здійснена повторна спроба списати борги за аналогічною схемою. При цьому, суд першої інстанції примудрився призначити і розглянути по суті клопотання навіть без залучення арбітражного керуючого, що представляє кредиторів «Черкасиобленерго», яке з 2004 року знаходиться в процедурі банкрутства на стадії розпорядження майном. 

46% акцій «Черкасиобленерго» належить Фонду державного майна, керівництво якого пов’язують з екс-президентом Петром Порошенком і нардепом від БПП Ігорем Кононенком. 

У травні 2019 року за даними фактами Антикорупційна прокуратура порушила кримінальне провадження за ст.191 і ст.364. Прокурор вступив в процес в інтересах держави. 

Як нагадує Резонанс, 29 травня 2019 року у Заводському районному суді Запоріжжя оголошено вирок керівнику ТОВ «Запорізький титано-магнієвий комбінат», який обвинувачувався у вчиненні розтрати коштів підприємства в сумі 492 млн гривень. Суд не знайшов доказів вини керівника «ЗТМК» у інкримінованому йому злочині та визнав його невинуватим. У САП заявили, що оскаржуватимуть це рішення. 


Теги: ЕнергомережаКрючков ДмитрийАзотПАО АзотЛитвин ВалентинСАПХолодницкий НазарФірташ ДмитроФірташФирташЧеркасиобленерго

Дата и время 07 июня 2019 г., 13:40     Просмотров Просмотров: 3125
Комментарии Комментарии: 0


Комментарии:

comments powered by Disqus

’‚Ћђ€ §‘’Ћђ§ћ з Ђ‡Ћ‚ЋЊ

loading...
Загрузка...

Наши опросы

Когда, по-вашему, возможно окончание войны в Украине?








Показать результаты опроса
Показать все опросы на сайте
0.063648