АНТИКОР — национальный антикоррупционный портал
МОВАЯЗЫКLANG
Киев: 13°C
Харьков: 11°C
Днепр: 13°C
Одесса: 17°C
Чернигов: 14°C
Сумы: 11°C
Львов: 14°C
Ужгород: 15°C
Луцк: 15°C
Ровно: 15°C

Скидка Зеленского и интересы Путина: чего ждать на "газовом фронте"

Читати українською
Скидка Зеленского и интересы Путина: чего ждать на "газовом фронте"
Скидка Зеленского и интересы Путина: чего ждать на "газовом фронте"

Украинский президент Владимир Зеленский предложил российской энергетической монополии "Газпром" скидку на транзит газа через украинскую газотранспортную систему.

"Украина предлагает эти дополнительные возможности для всех стран – потенциальных транзитеров. Мы хотели бы видеть в качестве клиентов европейские компании, но эти дополнительные возможности доступны и "Газпрому". Учитывая текущий тариф на транзит, скидка составит, как я предполагаю, 50 процентов" , – заявил Зеленский в комментарии агентству Bloomberg.В случае с "Газпромом" скидка может распространяться на объемы природного газа, превышающие законтрактованные 40 млрд.

кубометров в год, которые Украина должна транспортировать в Европу из России в соответствии с существующей сделкой, – пишет Виталий Портников в блоге на "Радио Свобода".

Далее текст на языке оригинала.

Це смілива заява, яка повинна продемонструвати насамперед європейцям, що Україна залишається надійним партнером на енергетичному ринку. Що в умовах, коли сховища газу в Європі не заповнені "Газпромом", а спотового газу не вистачає – що може призвести до дефіциту найближчими місяцями – Україна докладає зусиль для того, щоб допомогти своїм партнерам.

Але чи можуть увінчатися ці зусилля реальним, а не тільки іміджевим успіхом України? Для того, щоб відповісти на це запитання, потрібно оцінити справжні наміри президента Росії Володимира Путіна – саме від нього залежить, як "Газпром" відреагує на українську пропозицію і чи відреагує взагалі.

Один з головних аргументів Путіна, яким він пояснює недозавантаженість європейських сховищ і проблеми, які виникли у покупців газу, пов’язаний із ненадійністю української газотранспортної системи, з неможливістю прокачувати через неї додаткові обсяги газу. "Газопровід "Північний потік-2" – це сучасні технології... Рух газу по дну Балтійського моря взагалі без викидів відбувається... У 5,6 разу викидів менше, ніж при транзиті через ГТС України. Ну тому що старенька вже. Екологи повинні були б сказати, що її потрібно закрити, а вони вимагають збільшити обсяги" – це остання заява Путіна на пленарній сесії дискусійного клубу "Валдай". Раніше Путін стверджував, що якщо збільшити поставки газу українською ГТС, то труба просто "трісне". Це – маніпуляція.

"Стан ГТС регулярно перевіряється. У минулому році українська ГТС без проблем прокачала більше 60 млрд кубів газу і не лопнула, як би того не хотілося Путіну. Більш того – без проблем може транспортувати ще набагато більше. І у нас на основних маршрутах йде не одна труба, а кілька (до п’яти) і тому є резерв, на відміну від того ж "Північного потоку", де резервних труб немає. Ми навіть можемо проводити ремонт, не зупиняючи весь трубопровід", – заявляв голова правління "Нафтогазу" Юрій Вітренко.

Але якщо погодитися із пропозицією Зеленського, потрібно буде визнати, що президент Росії говорив неправду. А це не в інтересах Путіна.

А що в інтересах? В інтересах – домогтися якнайшвидшої сертифікації газопроводу "Північний потік-2", що створить технологічні можливості для фактичного знищення української ГТС. В інтересах – створити додаткові можливості для тиску на Україну. Про характер цього тиску Путін без зайвих умовностей висловився під час свого виступу на Петербурзькому економічному форумі: продовження транзитної угоди в обмін на відмову від переозброєння української армії.

Потрібно розуміти, що "Газпром" зараз виконує всі свої зобов’язання за угодами, які укладені з одержувачами і транзитерами газу. Але мова йде, як наголосив голова правління "Нафтогазу України" Юрій Вітренко, тільки про зобов’язання за довгостроковими контрактами.

"Наскільки я розумію, мова йде про контрактні зобов’язання "Газпрому" перед європейськими покупцями газу в точках передачі вже в ЄС, на маршруті, який проходить через Україну. Перевірити це малоймовірно. Але чому потрібно дивитися тільки на обсяги за раніше укладеними довгостроковими контрактами? Хто заважає тому ж "Газпрому" продавати більше газу за новими контрактами, зокрема короткостроковими? Тому ми вказуємо на незаперечний факт: Росія зменшила обсяги транзиту через Україну в Європу майже вдвічі протягом тільки останнього року", – стверджує чиновник.

І для того, щоб збільшити обсяги транзиту, потрібне політичне, а зовсім не економічне рішення. Рішення перестати шантажувати Україну.

radiosvoboda


Теги: Северный поток-2Витренко ЮрийГазопроводТрубопроводПутинЗеленскийНафтогаз УкраїниНафтогазНАК НафтогазГазрынок газаУкраинаРоссияПортников Виталий

Автор статьи:
Виталий Портников
Все статьи автора

Дата и время 23 октября 2021 г., 21:36     Просмотров Просмотров: 765
Комментарии Комментарии: 0


Комментарии:

comments powered by Disqus

’‚Ћђ€ §‘’Ћђ§ћ з Ђ‡Ћ‚ЋЊ

10 жовтня 2024 г.
loading...
Загрузка...

Наши опросы

Когда, по-вашему, возможно окончание войны в Украине?








Показать результаты опроса
Показать все опросы на сайте
0.128768