АНТИКОР — национальный антикоррупционный портал
МОВАЯЗЫКLANG
Киев: 13°C
Харьков: 11°C
Днепр: 13°C
Одесса: 17°C
Чернигов: 14°C
Сумы: 11°C
Львов: 14°C
Ужгород: 15°C
Луцк: 15°C
Ровно: 15°C

Польські експерти з люстрації радять Україні звільнити всіх суддів

Читати українською
Польські експерти з люстрації радять Україні звільнити всіх суддів
Польські експерти з люстрації радять Україні звільнити всіх суддів

Експерти з питань люстрації радять Україні врахувати досвід Польщі та звільнити за новим законом усіх суддів, надавши їм можливість бути знову призначеними на посади

Про це заявив прокурор відділу перевірок Комісії з розслідування злочинів проти польського народу Інституту національної пам’яті Польщі Яцек Вигода на зустрічі експертів з питань люстрації з членами Тимчасової спеціальної комісії з перевірки суддів судів загальної юрисдикції у Вищій раді юстиції, повідомляє прес-служба ВРЮ.

"Я би пропонував Україні розглянути можливість врахування польського досвіду і, наприклад, звільнити за новим законом усіх суддів з посад, надавши їм можливість бути знову призначеними та визначити в документі термін, до якого президент мав би призначити суддів на посади", - заявив Вигода.

За його словами, тих суддів, що не отримають позитивного висновку про своє прийняття на посаду, слід відправити у відставку з отриманням фінансового забезпечення до досягнення пенсійного віку.

Він нагадав, що до такого кроку, але щодо прокурорів, вдалася Польща після ліквідації державної прокуратури. Прокурор відділу перевірок Комісії з розслідування злочинів проти польського народу пояснив, що ті, кого не взяли на роботу до нової Генеральної прокуратури, мали можливість піти на нижчі посади зі збереженням забезпечення або ж піти у відставку зі 100% забезпеченням до досягнення пенсійного віку.

"Це відповідь на запитання: що дешевше – забезпечити суддю у відставці, де він менше шкоди принесе державі, чи тримати його на посаді?", - сказав Вигода.

Співробітник Інституту національної пам’яті Польщі також нагадав, що в них перевірка була спрямована на дві групи державних службовців: прокурорів та колишніх функціонерів служби безпеки. Закон 1990 року передбачав звільнення всіх прокурорів і визначав конкретний час, до якого генпрокурор мав прийняти людей на посади. За словами Вигоди, цей закон дав змогу звільнити зі складу прокуратури 10% особового складу.

Експерти з люстрації прибули в Україну на запрошення проекту Агентства США з міжнародного розвитку (USAID) «Справедливе правосуддя» та фундації «Відкритий діалог».

http://ua.racurs.ua/


Теги: ЛюстраціяПольшаЛюстрация

Дата и время 26 февраля 2016 г., 10:35     Просмотров Просмотров: 3787
Комментарии Комментарии: 0


Комментарии:

comments powered by Disqus

’‚Ћђ€ §‘’Ћђ§ћ з Ђ‡Ћ‚ЋЊ

10 жовтня 2024 г.
loading...
Загрузка...

Наши опросы

Когда, по-вашему, возможно окончание войны в Украине?








Показать результаты опроса
Показать все опросы на сайте
2.293908